Всім привіт! Мене звати Андрій! Я займаюся ремонтом мотоциклів, скутерів, бензоінструменту і генераторів. Виступаю штатним експертом МотоЗілла, співпрацюючи з гіпермаркетом понад 10 років. На тлі повторюваних відключень світла все більший інтерес покупці виявляють до генераторів. Причому встановлюють їх не тільки в будинках, а й у квартирах. Сьогодні, на прохання моїх клієнтів, розповім, що таке інверторний генератор, чим він відрізняється від звичайного і де краще його використовувати.
У чому основна відмінність інверторного генератора від звичайного
У звичайному бензиновому генераторі двигун розкручує якір альтернатора. Завдяки механічній енергії і створеним високим оборотам у витках котушок з'являється електромагнітне поле, що призводить до вироблення електрики. Генерується змінний струм 220 або 380 V з частотою 50 Гц. Але це паспортні значення. На практиці напруга може бути 180 або 260 V, а можливі й різкі стрибки. Частота струму теж буває різною. Струм змінюється за величиною і напрямком. На діаграмі виходить синусоїда, яка йде то в позитивний, то в негативний напрямок. Її хвилі не рівні.
Для підключення дрилі такий бензиновий генератор цілком підійде. Ви навіть не помітите за інструментом мінливі характеристики струму. А ось під'єднаний холодильник з електронним управлінням більш чутливий до якості напруги. За таких вхідних даних електроніка може блокувати роботу техніки заради захисту. І нічого тут не змінити. Гіршим сценарієм, я вважаю, буде раптовий стрибок напруги, коли автоматика холодильника не встигне зреагувати. Тоді "мізки" дорогої побутової техніки просто згорять. Буде потрібен ремонт.
У бензинових інверторних генераторах струм виробляється звичайним способом, але потім його частота підвищується в сотні разів і його випрямляють діодним мостом. Після струм знову повертається в змінний, але вже з ідеальною синусоїдою. Він ніби проходить "очищення" через фільтри, отримуючи стабільні показники. Така напруга забезпечує безпечну роботу чутливих приладів. Управляється інверторна електростанція цифровим блоком, що стежить за якістю напруги і підключеним навантаженням. Тому такі моделі іноді називають цифровими бензогенераторами.
Які переваги інверторного генератора
Тепер, коли я розповів, що таке інверторний генератор, перерахую його переваги:
- Компактні габарити і невелика вага. Зазвичай інверторні генератори невеликі. Розмір станції на 2 кВт може бути 50х50х30 см. Маса генерувальної установки близько 20-25 кг. Його легко перенести з дому в багажник машини, щоб привезти на дачу. З таким генератором зручно виїжджати на пікнік, кемпінг.
- Низький рівень шуму. Гучність роботи бензинової інверторної електростанції становить 55-60 дБ. У звичайних моделей цей показник сягає 70-100 дБ. Інвертори навіть можна встановити на балконі в багатоквартирному будинку, зробивши відвід вихлопних газів, і вони не суперечитимуть санітарним нормам за рівнем шуму.
- Економна витрата палива. Інверторні станції спалюють близько 350 г бензину для виробництва 1 кВт електроенергії. Це порівняно невисокий показник, оскільки подібна витрата спостерігається тільки у дизелів.
- Вологозахищеність. Зазвичай інверторні бензогенератори мають суцільний кожух з термопластика. Він добре закриває внутрішні компоненти від опадів, що дозволяє використовувати станцію навіть під дощем.
- Стабільна напруга. Струм із чистою синусоїдою підходить для підключення чутливого обладнання.
Чи є мінуси в інверторних бензинових генераторів
Як експерт, згадаю про недоліки інверторних бензинових моделей, щоб у вас була повна картина. Найбільш явний - це невеликий діапазон потужності. Найбільше існує моделей номіналом 1 або 2 кВт, наприклад, TTG XYG2000I або TATA 1800I.
Є більш потужні на 3-3,5 кВт, як MXR4500i. У відкритому кожусі випускають інверторні бензогенератори потужністю до 8 кВт. Для приватного будинку, в якому є бойлер, холодильник, телевізор, газовий котел, свердловинний насос - цього вистачить. А ось живити додатково електроінструмент або невеликий верстат у гаражі вже буде проблематично. Доведеться думати, які споживачі тимчасово відключити.
Зі свого досвіду зазначу, що стартери у більшості побутових інверторних генераторів ручні. Любителям комфорту буде важче знайти модель з електростартером. Це ускладнює і підключення АВР, що запускає електростанцію автоматично в разі відключення електроенергії від міської лінії.
Оскільки інверторні станції компактні, у них невеликі бензобаки. Хоча економна витрата це частково компенсує, адже на одній заправці вони пропрацюють до 7 годин. На мій погляд, обслуговувати такі моделі не дуже зручно, оскільки кожух частково обмежує місце навколо горловини для заправки масла, вкручування свічки тощо. В іншому недоліків немає.
Де застосовуються інверторні бензогенератори
Я рекомендую купити інверторний бензиновий генератор в Україні на випадок блекаутів або тривалих відключень світла жителям багатоквартирних будинків. Агрегат компактний, поміститься на балконі, не створить багато шуму.
Ще інверторна генерувальна установка підійде для живлення газового котла, холодильника, комп'ютера та іншого обладнання з чутливими до перешкод мікросхемами. Якщо ви любитель відпочинку на природі, теж раджу придивитися до таких електростанцій з огляду на їхню компактність і невелику вагу.
Тепер ви знаєте, що таке інверторний генератор, і можете зробити усвідомлений вибір. Великий асортимент інверторних генераторів пропонується в інтернет-магазині МотоЗилла.
0 коментарі