​Інструкція з експлуатації генератора

Коли відключення централізованої подачі електроенергії стають нормою або на лінії часто виникають аварії, виручає генератор. Ринок України зараз буквально наповнився моделями різної потужності від 1-3 кВт до 8-10 кВт, які активно розкуповують. Деяким початкової потужності 1-2 кВт стає мало, тому вони продають свої електростанції та купують нові. Куплений генератор на вторинному ринку вже може не містити паспорта та інструкції з експлуатації (загубилися, намокли тощо). Тому багато покупців шукають в інтернеті, де завантажити інструкцію з експлуатації для своєї моделі. Сьогодні я, як майстер з ремонту, відповім, чому важливо мати актуальний мануал для свого бензогенератора і де його взяти. Нагадаю, що мене звати Андрій, у мене своя майстерня і я понад 10 років співпрацюю з МотоЗілла.

Навіщо потрібна інструкція з експлуатації генератора

Завантажити керівництво з експлуатації бензинового або дизельного генератора важливо, щоб правильно його обслуговувати. У мануалі часто зазначено:

  • через скільки мотогодин потрібно міняти масло;
  • як сильно потрібно натягувати приводний ремінь;
  • яку оливу слід заливати;
  • скільки мастила поміщається в картер;
  • як часто потрібно встановлювати новий повітряний і паливний фільтр;
  • яке паливо лити в бак;
  • коли потрібне регулювання теплових зазорів клапанів;
  • які інші вузли потребують обслуговування тощо.

Ця інформація допоможе правильно експлуатувати агрегат і піклуватися про техніку, завдяки чому електростанція прослужить довше.

Якщо хтось із покупців зовсім новачок у темі, в інструкції з експлуатації бензогенератора можна дізнатися, як завести мотор ручним способом або за допомогою електростартера. Мануал допоможе розібратися в значеннях приладів на панелі управління, зрозуміти, яку помилку видає станція. Оскільки ДГУ або бензиновий генератор виробляють 220 або навіть 380V, інструкція покаже, як убезпечити себе від ураження електричним струмом.

Найбанальніше, для чого потрібен паспорт генератора - дізнатися, який рівень пиловологозахисту у нього. Наприклад, за рівня IP20 його можна використовувати тільки під навісом. А показник IP54 дозволяє встановлювати його просто у дворі і не прибирати під час дощу. Це важлива інформація, яка не вказується на корпусі. Отримати її можна тільки з документа, розробленого виробником.

Ще зі свіжої інструкції з експлуатації до генератора можна дізнатися актуальну інформацію щодо розташування авторизованих сервісних центрів. Вони можуть працювати безпосередньо від виробника або за договором з ним, отримуючи запчастини та керівництва з ремонту. Буває, одні майстерні закриваються або розривають договір із заводом, тож запчастин у них немає. Натомість фірма укладає нові договори з іншим сервісами. Ця інформація стане в пригоді на випадок поломки генератора, щоб не відправляти станцію Новою Поштою далеко, а знайти майстерню поблизу.

Що ще міститься в інструкції з експлуатації генератора

Серед іншої важливої та корисної інформації, що міститься в інструкції з експлуатації бензогенератора та може стати в пригоді користувачеві:

  • Правила передпускової перевірки. Допоможуть у правильній послідовності увімкнути всі тумблери, попередньо перевіривши рівень мастила, палива, заземлення, паливний фільтр. На моїй практиці я бачив чимало випадків, коли електростанція не запускалася через низький рівень мастила або забиту сіточку в крані, а власник й гадки не мав, що потрібно перевірити.
  • Можливі поломки та способи усунення. Деякі несправності можна усунути самостійно, якщо чітко розуміти, що робити. У мануалі часом прописується низка можливих проблем. Наприклад: двигун не набирає обертів, працює нестабільно, з вихлопної спостерігається висока димність, станція видає низьку напругу тощо. Поруч у таблиці виробник дає рекомендації щодо ремонту своїми руками.
  • Правила транспортування і зберігання. Якщо бензогенератор великих розмірів, в інструкції буде схема, за які частини можна підвісити обладнання для підняття кран-балкою. Коли передбачається тривалий простій бензогенератора понад 6 місяців, у мануалі детально розписано, як обробити форсунки і циліндри, щоб вони не окислювалися.
  • Електричні схеми. Деякі моделі генераторів мають складну проводку, особливо, коли під'єднано автоматику. Якщо щось перестане працювати, наявність схеми з мануала допоможе знайти обрив, перевірити потрібний роз'єм на предмет окислення контактів у фішці тощо.
  • Способи управління контролерів. Якщо у вашого генератора є ручний і автоматичний режими роботи, в мануалі будуть зображення з описом кнопок для їх активації та використання. Коли бензогенератор раптово зупиниться, з повідомлень у керівництві можна буде зрозуміти причину, що трапилося (низький тиск, перегрів, незаряд АКБ, невдалий пуск).

З інструкції до вашої моделі генератора можна дізнатися номінальну напругу і максимально допустиму. Це дасть змогу не перевантажити станцію, коли потрібно короткочасно під'єднати додаткове обладнання або електроінструмент. В іншому разі, не знаючи цієї інформації, можна дати занадто велике навантаження, що призведе до зупинки двигуна і знеструмлення будинку.

Де завантажити інструкцію з експлуатації генератора

Я рекомендую завантажувати інструкцію до вашого генератора з офіційного сайту виробника. Там буде найактуальніша інформація, яка допоможе правильно експлуатувати бензостанцію.

Але я помітив при цьому деякі проблеми. Наприклад, деякі китайські виробники не перекладають мануал до своєї техніки зрозумілою українцям мовою. Є тільки китайська та англійська. У інших фірм на офіційному сайті не викладаються інструкції, а є тільки сертифікати якості. Третя проблема - документація в PDF форматі є тільки для сучасних генераторів, а випущених кілька років тому - вже немає. Тоді можна пошукати мануал у форматі DOC, DOCX або PDF на профільних сайтах, що займаються продажем генераторів або ремонтом. Ще дати корисну інформацію з обслуговування та ремонту може You-Tube.

Якщо вам потрібен генератор з докладною інструкцією з експлуатації від виробника, купити такі моделі можна в інтернет-магазині МотоЗилла. Тут же ви знайдете все необхідне для обслуговування, включно з оливами для генераторів, паливними і повітряними фільтрами.

Тут можна завантажити інструкції до Форте та інших моделей, якщо захочете розмістити у себе на сайті документи для скачування.