Чому важливо стежити за чистотою вихлопної системи?

І якщо двигун вважається найголовнішим, то вихлопна система - одна з найбільш недооцінених мото частин. Часто вихлоп вважають просто звуком, а по суті вся система має величезне значення для ефективної роботи двигуна.

У чому полягає робота вихлопної системи?
.

 • відведення газів із двигуна;
 • поліпшення наповнюваності двигуна (як наслідок збільшення потужності);
 • гасіння полум'я від залишків горючої суміші;
 • охолодження газів і відведення їх у задню частину мотоцикла;
 • екологічність;
 • зменшення рівня шуму

Це точно, відведення газів і поліпшення наповнюваності двигуна - перше, головне і основне завдання вихлопної системи. Мало хто досконально знає цей принцип, але він заснований на циклічності роботи двигуна.

Ідеальна послідовність роботи вихлопної системи:

 1. Відкриття впускного клапана.
 2. Створення потоку зниженого тиску, який спрямований у бік повітряного фільтра.
 3. До кінця патрубка хвиля низького тиску газів частково відбивається і створюється підвищений тиск.
 4. Відкриття випускного клапана.
 5. Створення потоку високого тиску до кінця вихлопної системи.
 6. Відображення потоку газів у вигляді низького тиску.

Щоб охолодити гази всередині вихлопної системи, газу потрібно розширитися. Ось тому система зобов'язана мати розмір більший (бажано в кілька разів), ніж розмір циліндра мотоцикла.

Гасіння полум'я, охолодження газів і відведення їх у задню частину мотоцикла вихлопною системою - це та причина, чому твої мотоботи ще не згоріли!

Екологічність - ще одне завдання. Що новіша модель мотоцикла, то хитрішою буде вихлопна система. Саме вона забезпечує зниження рівня викидів в атмосферу.

Ну і про шум. Високі тони вихлопу заважають оточуючим, особливо вночі. Тому вихлопна система нівелює високі звуки, роблячи їх тихими.

Вихлопну систему часто називають легкими мотоциклами. Коли система несправна, забруднена, мотоцикл страждатиме від такту випуску газів, і може навіть "задихатися".