Їзда на велосипеді приносить дітям величезне задоволення. Деякі малюки починають кататися вже у віці 2 років. І навіть якщо ви не купили ще своїй дитині такий транспорт, то дивлячись, як катаються інші, вона неминуче почне вас про це просити. Як майстру з ремонту, мені доводиться лагодити дитячі та підліткові велосипеди. Я добре знаю їхню якість і особливості, тому в цій статті розповім, як вибрати дитячий велосипед, щоб він підходив вашому синові або дочці, а також відслужив належний термін.
Матеріал рами
Дитячі та підліткові велосипеди виготовляють зі сталі або алюмінію. Карбонові версії для дітей я не зустрічав. Сталь відрізняється збільшеною вагою рами. Якщо під час падіння (а діти часто падають з велосипедів) облупиться фарба, у цьому місці можлива корозія. Тому, хоч ціна на сталеві дитячі велосипеди нижча, я рекомендую купувати дитині моделі з алюмінієвими рамами. Вони легші, не будуть іржавіти навіть при злізлому лакофарбовому покритті. Згодом, коли дитина виросте, ви ще зможете продати її дитячий велосипед знайомим або на OLX.
Тип рами
Дитячі велосипеди бувають з кількома конфігураціями рами:
- Скошена. Я вважаю її універсальною за поєднанням міцності конструкції і зручності заходу/сходу. Вона підійде для катання в сукні для дівчаток.
- U-подібна. Найзручніша для посадки, оскільки не потрібно високо піднімати ногу. Дівчата зможуть легко сісти на такий велосипед у сукні або в спідниці. Але за міцністю ця конструкція поступається іншим.
- Пряма. Найміцніша конфігурація, що добре витримує поздовжні і поперечні навантаження. Але для посадки потрібно високо закидати ногу. Дівчатка зможуть кататися на таких моделях тільки в штанах або шортах.
Зверніть увагу, що U-подібні рами можуть бути складними. Це знижує їхню несучу здатність, зате дає змогу зменшити габарити велосипеда. Завдяки такій функції ви легко знайдете місце дитячому транспорту в коморі для зберігання або він поміститься в багажник седана без демонтажу переднього колеса.
Розмір рами
Мало хто знає, але у рам дитячих велосипедів є своя розмірна сітка. Вона орієнтована на відповідність певному зросту дитини. Позначення прописуються в дюймах і бувають від 12 до 24. Ними вимірюється вертикальна стійка, розташована під сидінням. Що вища цифра, то довша стійка, а отже, вище розташоване сідло.
Рекомендую обирати дитячий велосипед із такими показниками рами за певного зросту дитини:
- 80-100 см - 12";
- 90-110 см - 14";
- 100-120 см - 16";
- 110-130 см - 18";
- 120-140 см - 20";
- 130-150 см - 24".
При зрості 150 см і вище вже можна обирати велосипед із дорослих моделей, щоб підлітку було комфортно.
Діаметр коліс
Під розміром коліс мається на увазі їхній діаметр, вимірюваний в дюймах. У дитячих і підліткових моделей діапазон цієї характеристики можливий від 12 до 24 дюймів. Що більший діаметр колеса, то вища посадка, а отже, зріст дитини має давати змогу дотягуватися ногами до землі, не вдаряючись об раму. Якщо розмір рами відповідатиме пропорціям маленького користувача, а колеса виявляться занадто великими, висота велосипеда стане небезпечною. Тому під час вибору дитячої двоколісної моделі орієнтуються на ту саму таблицю відповідності зросту дитини і розміру рами, тільки замість позначення довжини трубки під сидінням, вимірюють діаметр коліс.
Наявність захисту ланцюга
Раджу батькам при виборі велосипеда для своєї дитини дивитися на наявність захисту ланцюга. Це спеціальний відбійник, що не дає змоги одягу потрапити між зірочкою і приводом. Пам'ятаю в дитинстві, через відсутність такого захисту, не раз доводилося падати з велосипеда, адже закушування штанів призводить до неможливості гальмування за відсутності ручних гальм. Відбійник запобіжить таким ситуаціям, а також не дасть змоги іншим дітям засунути палець у трансмісію.
Бренд
Мені доводилося ремонтувати чимало велосипедів, тому про їхню якість я знаю багато чого. Хоча товари невідомих китайських фірм приваблюють ціною, велосипед може не відкатати навіть сезон - полетять підшипники кареток, зітруться зірки, деформуються ободи коліс. На мою думку, краще віддавати перевагу під час вибору дитячого велосипеда продукції шанованих фірм: Shimano, Leon, FORESTER тощо. Діти отримають більше задоволення від роботи байка, а коли виростуть з нього, велик вийде продати на вторинному ринку, і частково повернути гроші.
Як перевірити, чи підходить велосипед дитині за зростом?
Для тих, хто знайшов відповідну модель, наведу низку порад, як вибрати дитячий велосипед за зростом і посадкою:
- Дитина має стати так, щоб рама велосипеда опинилася в неї між ніг. При цьому простір від верхньої точки рами до промежини має бути 5-10 см. Це унеможливить травми під час сходження з велосипеда.
- Дитині потрібно сісти на сидіння і поставити ногу на педаль у найнижчому положенні. При цьому нога має бути майже випрямлена. Це забезпечить зручну роботу з педалями, захистить суглоби від надмірних навантажень.
- Відрегулювавши висоту сидіння для правильної посадки, зверніть увагу на запас трубки сидіння. Якщо вона висунута на максимум, то розміру велосипеда може вистачити буквально на один сезон. У такій ситуації рекомендую купити підлітковий велосипед трохи більшого розміру, щоб був запас для регулювань.
Налаштувавши велосипед під дитину, подивіться на положення керма. Довжини рук має вистачати для повороту під 90 градусів, щоб дитина продовжувала триматися двома руками. Якщо антропометричні дані не дозволяють утримувати руки на кермі, спробуйте провернути кермо за годинниковою стрілкою, наблизивши його до райдера. Коли це не допомагає, пошукайте іншу модель з іншою посадкою або конфігурацією.
Обираємо тип дитячого велосипеда
Наостанок перерахую типи дитячих і підліткових велосипедів, щоб було розуміння, з чого вибирати:
- Триколісні - призначені для найменших, забезпечують підвищену стійкість.
- Бігові - мають два колеса, але не оснащені педалями. Допомагають навчитися тримати рівновагу, але для їзди доведеться відштовхуватися ногами.
- З ручкою або з додатковими колесами - забезпечують поліпшену безпеку для тих, хто освоює повноцінний двоколісний велосипед з педалями.
Це я перерахував версії для малюків 2-6 років. Для старших діток можна обирати звичайні дитячі велосипеди відповідно до їхніх пропорцій. Підліткові велосипеди вже копіюють дорослі гірські, шосейні моделі. До речі, для дітей випускають електровелосипеди, що теж можете врахувати при виборі. Купити дитячий велосипед на будь-який вік і зріст дитини можна в магазині МотоЗилла. Тут так само є запчастини, на випадок поломки транспорту. Не забудьте про велоекіпіровку.
0 коментарі