Як переробити мотоблок на мінітрактор своїми руками: повний гайд

Порівняно з ручним копанням, обробка землі мотоблоком здається дріб'язковою справою. Але через якийсь час, при городі понад 30 соток, починають втомлюватися ноги, ходячи за сільськогосподарським агрегатом. І тоді виникає потреба зробити мотоблок чотириколісним на зразок трактора. Для цих цілей існують спеціальні магазинні адаптери. Вони бувають універсальні або під конкретну модель, марку. Для тих, хто не хоче витрачатися на магазинну версію, розповідаю, як переробити мотоблок на мінітрактор своїми руками. Даю інформацію на підставі особистого досвіду, оскільки я майстер з ремонту мототехніки та бензоінструменту - Андрій. У мене своя майстерня, а ще я добре розбираюся в якісних запчастинах для мотоблоків, представлених на сайті МотоЗилла.

Переробка мотоблока на мінітрактор із переднім приводом

Переробити мотоблок на мінітрактор так, щоб ведучі колеса були передні можна будь-який - як легкий бензиновий, так і важкий дизельний. Конструкція сільськогосподарського агрегату взагалі не змінюється, рульове управління залишається штатним. Буде потрібно тільки зробити зчеплення у вигляді шарніра, щоб друга частина рами з колесами могла повертати за провідною передньою частиною.

Переробок мінімум, конструкція проста, але у неї є один недолік - не вдасться використовувати рухоме навісне обладнання, яке отримує крутильний момент від вала відбору потужності (ВВП). Цей вал опиниться під рамою, приблизно, в районі ніг водія мінітрактора. Зате фіксоване навісне (плуг, борона, картоплекопач тощо) встановлюється легко.

Щоб переробити мотоблок на мінітрактор, знадобляться:

 • профільна труба перетином 60х40 мм як основна поздовжня балка від зчіпки до задньої осі;
 • профільна труба 50х40 мм для виготовлення стійок і поперечної балки для заднього моста;
 • профільна труба 40х30 мм для спорудження основи під сидіння;
 • куточок 40х40 мм для виготовлення кронштейна під навісне обладнання, а також як основи підставки для ніг;
 • лист металу завтовшки 3 мм, щоб ставити ноги під час руху мотоблока;
 • сидіння з автомобіля або трактора, що прикручується до основи.

Я спеціально не наводжу конкретні розміри по довжині балки з докладними кресленнями, оскільки вони залежать від параметрів конкретного мотоблока. Раджу вам розрахувати довжину рами адаптера для постановки мотоблока на чотири колеса самостійно, щоб вам було зручно дотягуватися до керма, сидячи на кріслі. Рекомендую навіть розставити крісло і мотоблок на землі або в гаражі, сісти і приміряти все за місцем. Для виготовлення мінітрактора з мотоблока з переднім приводом своїми руками знадобиться зварювальний апарат (інвертор) із силою струму від 200 А. Ще потрібно купити два колеса від Ланоса або ВАЗа, що можна зробити на розбиранні.

Переробка мотоблока на мінітрактор із заднім приводом

Переробити мотоблок на мінітрактор із заднім приводом можна теж будь-хто, але краще такі модернізації проводити на важких агрегатах з водяною системою охолодження. Тоді вийде справжній трактор, мотоблок виконуватиме штовхаючу функцію, вийде перевозити великі вантажі в додатковому причепі.

Серед його переваг:

 • компактні габарити;
 • повноцінне рульове керування кермом, а не штатними ручками;
 • висока маневреність;
 • можливість використовувати навісне обладнання з валом відбору потужності.

Найпростіший спосіб переробити мотоблок на мінітрактор своїми руками - купити кіт-набір. Це не заводська версія, а комплекти, зібрані майстрами з різних деталей автомобілів, а також містять деякі самостійно зварені частини конструкції. Вам залишиться тільки прикрутити це все до свого мотоблока, докупивши два передніх колеса з дисками R13. Приклад такого кіт-набору показую на фото з докладним змістом.

Якщо хочеться максимально заощадити, є зварювальний апарат і доступ до авторозборки, пропоную докладний гайд, як переробити важкий мотоблок на мінітрактор своїми руками:

 1. Виготовте здвоєну поздовжню раму з профільної труби перетином 50х40 мм. Відстань між балками - 100 мм.
 2. З'єднайте її між собою поперечними перемичками з цієї ж труби в трьох місцях (по краях і в середині).
 3. Приваріть до заднього торця рами стійки з профільної труби і виконайте на них отвори для фіксації сидіння.
 4. Встановіть сидіння.
 5. Знайдіть на передній рамі мотоблока опорні точки, куди можна приварити саморобну раму майбутнього трактора. Виконайте з'єднання.
 6. Приваріть до рами поперечні трубки з пластинами для опори ніг.
 7. Із профільної труби 50х50 мм зробіть передню балку.
 8. До її торців приваріть вертикальні обертові стійки. Це мають бути сталеві стійки діаметром не менше 20 мм, встановлені у втулки зі щільною підгонкою.
 9. На авторозборці купіть рульове управління від невеликого легкового автомобіля (з рейкою, наконечниками, маточинами, рульовим колесом і карданною передачею).
 10. Зафіксуйте їх на балці так, щоб маточини були прикріплені до поворотних вертикальних стійок. Це дасть змогу повертати рульовим колесом, а рама залишиться цілісною.
 11. Встановіть два колеса R13 на маточини.
 12. На розбиранні купіть систему гідравлічних гальм для передніх коліс з гідроциліндром, підключіть її до супортів і виведіть педаль на одну з підніжок.

Під час самостійної переробки мотоблока на мінітрактор раджу розташовувати крісло над самим двигуном, щоб вам було легко дотягнутися до куліси КПП.

Що ще знадобиться для переобладнання мотоблока на мінітрактор

Щоб остаточно переробити важкий мотоблок на мінітрактор, залишається встановити підйомний механізм для заднього навісного обладнання (плуг, підгортальник, картоплекопач). З мого досвіду, він може бути з кріпленням на дві шпильки або на п'ять болтів. Подивіться, які отвори на вашій коробці передач і виберіть відповідний перехідник. Якщо хочете використовувати фрезу, придбайте комплект для встановлення активної ґрунтофрези.

Для експлуатації переднього навісного (снігоприбирач або лопатовідвал), купити комплект переднього кріплення або зваріть його з профільної труби самостійно. Ще може стати в пригоді комплект для фіксації роторної косарки.

Тепер ви розібралися, як переробити будь-який мотоблок на мінітрактор своїми руками. Якщо вам потрібен надійний зчіпний пристрій при переобладнанні, ви знайдете його в інтернет-магазині МотоЗилла. Тут є і фрези для мотоблока, деталі для роторної косарки, плуги і підгортальники. Запчастини для самого двигуна і КПП мотоблока теж присутні у великому асортименті.