Я володію власною майстернею з ремонту мототранспорту і бензинового інструменту. Як майстер, вважаю використання шуруповерта дуже виправданим через підвищення продуктивності. Це набагато зручніше, ніж крутити металовироби викруткою. При виборі інструменту можна сильно переплатити за непотрібну потужність або навпаки купити недостатньо продуктивний апарат для конкретних завдань. Тому я поділюся порадами, які допоможуть вирішити, який шуруповерт купити, виходячи з майбутньої роботи.
Що можна робити шуруповертом
Шуруповерт, нарівні з дрилем, є одним із найбільш універсальних інструментів. З його допомогою можна:
- закручувати саморізи, гвинти, конфірмати, використовуючи біти, що відповідають шліцам головок метизів;
- свердлити отвори в металі або дереві свердлами;
- зачищати поверхню за допомогою щітки-насадки з металевими ворсинками;
- свердлити отвори в дереві пір'ям;
- вирізати великі отвори в деревині коронками.
Інструмент широко застосовується в авторемонті, виробництві меблів, установці гіпсокартонних перегородок, монтажі вікон і дверей. Мої знайомі електрики часто користуються шуруповертами під час складання щитів, заміни лічильників. У сервісних центрах їхнє застосування значно прискорює розбирання і складання корпусів, ремонт обладнання. Вважаю, що шурупокрут має бути в гаражі або вдома у кожної людини з правильно зростаючими руками.
Різновиди шуруповертів
Перед розповіддю, який купити шуруповерт для конкретної справи, опишу різновиди цього електроінструменту. Він ділиться на кілька типів залежно від своїх особливостей:
- Мережевий. Працює від мережі 220 В. Комплектується кабелем довжиною 2-4 м. Коштує порівняно недорого. Важить мало, оскільки містить менше деталей. Можна працювати необмежений час за тривалістю. Але при частих переміщеннях по майстерні або об'єкту доведеться тягнути за собою подовжувач. Провід часто плутається під ногами. Вважаю такі версії оптимальними для стаціонарної роботи в майстерні, гаражі.
- Акумуляторний. Має батарею, що від'єднується, завдяки якій працює автономно. Можна використовувати далеко від дому навіть у польових умовах. Але час роботи залежить від ємності АКБ. Через акумулятор інструмент коштує дорожче, важить більше. Зате відсутність дроту підвищує безпеку при використанні на висоті або при частому переміщенні. Це найкращий вибір для виїзної роботи.
- Ударний. У конструкції редуктора передбачений "п'яний підшипник". Це дає змогу обертати оснащення й одночасно здійснювати по ньому удари. Таке виконання прискорює свердління металу, цегли, бетону. Шуруповерт підходить для роботи з твердими матеріалами. З мінусів - він більш гучний і дорогий.
- Стрічковий. Оснащується пристосуванням для швидкої подачі метизів від спеціальної стрічки. Це підвищує продуктивність при одноманітних операціях. Думаю, такий вид шуруповертів найкраще підходить для монтажу гіпсокартону або складання меблів на конвеєрі.
Вибираємо шуруповерт за характеристиками
Вам стане зрозуміліше, який купити шуруповерт, якщо ви вникнете в основні характеристики інструменту. Тоді легше зрозуміти, за які особливості та функції варто платити, а які вам не потрібні.
Потужність
Характеристика буває від 230 до 1500 Вт. Що вищий показник, то професійніший інструмент. Потужніші версії менше гріються під час роботи на середніх обертах, їх можна використовувати протягом усього дня. Вони підходять для закручування довгих саморізів. Наприклад, при монтажі коротких метизів 25-30 мм для фіксації листів гіпсокартону вистачить потужності 400-500 Вт. А ось загнати саморіз по дереву завдовжки 120 мм у балку вийде за допомогою інструменту потужністю 800 Вт і вище.
У акумуляторних моделей визначити потужність можна за напругою батареї. Показник 3.6-10.8 V - це побутовий інструмент для легких завдань. Версії на 12 В - напівпрофесійні, універсальні. Шуруповерти 18-20 В - найпотужніші.
Крутний момент
Під крутним моментом мається на увазі сила, з якою шуруповерт обертає оснащення. Показник прописується в Нм (Ньютон-метрах). Що вища цифра, то товстіші й довші металовироби зможе закрутити або викрутити інструмент. Наведу приклад:
- 3-5 Нм - підійде для легких завдань, таких як розбирання корпусів побутової техніки, електромонтажні роботи;
- 10-30 Нм - універсальний показник для більшості процесів при складанні меблів, ремонті машини, домашніх справ;
- 30-150 Нм і вище - вибирають професіонали для щоденного застосування на будівництві, під час ремонту квартир, для виробничих потреб.
Порада! Шукайте шуруповерт із регульованим крутним моментом. Тоді ви зможете обмежувати силу обертання. Це не дасть зіпсувати шліци високою потужністю при загвинчуванні шурупів у м'які матеріали. Але коли буде потрібно підвищити крутний момент, працюючи з більш товстим кріпленням, у вас буде запас регулювання.
Швидкість обертання
Швидкість обертання патрона вимірюється в оборотах, виконаних за хвилину. Характеристика буває постійною, наприклад, 1300-1500 об/хв, або регульованою - від 300 до 2000 об/хв. Максимальний показник можливий 4500 об/хв. На низьких обертах 500-600 виконують вкручування кріплення. На 1000-1200 свердлять метал. На більш високих зручно свердлити пластик, дерево. Правильно встановлена швидкість підвищує продуктивність. Помилки під час вибору швидкості сповільнюють темп роботи або ведуть до перегріву свердла, побіжалості металу, залишення слідів гару на дереві.
Варто знати! Є шурупокрути зі швидкостями, що перемикаються. У них можна східчасто регулювати обертання патрона. Це допомагає швидко змінювати режими під час роботи з матеріалами різної щільності.
Тип двигуна
Шуруповерти зі щітковим двигуном дешевші, але швидше гріються. Періодично доведеться міняти графітові щітки на пружинках, інакше інструмент перестане працювати. Безщіткові шуруповерти надійніші і довговічніші, вони не іскрять, що розширює сферу використання в місцях з підвищеною пожежонебезпекою. Але коштують такі моделі дорожче.
Ємність акумулятора
Ємність акумулятора вимірюється в міліампер-годинах (мАг). Буває від 1.2 до 6.0 мАгод. Що вища цифра, то довше інструмент зможе працювати автономно. Але такі АКБ дорожчі.
Важливо! Раджу бути уважним при виборі щодо комплектації. Деякі магазини показують товар на фото з акумулятором, але за фактом його немає. Дивіться опис у характеристиках, уточнюйте у продавця. Купівля акумулятора і зарядного пристрою до нього може коштувати ще дорожче, ніж сама тушка шуруповерта.
Тип патрона
Швидкозатискний пластиковий патрон не потребує ключів. Зручний для легкої заміни свердел, біт, коронок. Але він не такий надійний. Металевий ключовий патрон довговічніший, міцно тримає свердло, але потребує ключа під час заміни оснащення. Зазвичай він зустрічається на потужних шуруповертах.
Вага
Вирішуючи, який шуруповерт купити, подумайте про майбутнє просторове положення під час роботи. Моделями вагою 1-1.5 кг зручніше орудувати під стелею, на витягнутих руках. Важчі шуруповерти підходять тільки при використанні на столі або на підлозі.
Ергономіка
Сюди віднесу форм-фактор. Шуруповерти бувають Г-подібної форми. У них патрон переважує вперед, тому передбачається друга ручка для підтримки. Це підвищує надійність утримання. Г-подібні шуруповерти вирізняються кращим розважуванням. Ними зручно працювати однією рукою.
Не ігноруємо додаткові функції
Враховуйте можливі додаткові функції під час вибору шуруповерта. Їхня наявність може підвищувати вартість виробу, зате полегшить виконання певних операцій:
- Підсвічування за допомогою LED-діода не потребує ліхтарика, коли робоча зона погано освітлена.
- Реверс спростить вивертання кріплення.
- Регулювання глибини закручування не дасть пошкодити поверхню виробу глибоким вкручуванням саморіза.
Шуруповерт може продаватися в картонній коробці або в кейсі. У другому випадку зберігати і перевозити інструмент зручніше.
Корисні поради щодо експлуатації шуруповерта
Під час експлуатації шуруповерта не забувайте про засоби індивідуального захисту. Використовуйте окуляри та рукавички. Не торкайтеся патрона, поки він не зупиниться. Якщо не використовуєте мережевий інструмент, вимикайте його від мережі. Не допускайте потрапляння на корпус води. Періодично змащуйте патрон, щоб запобігти його заїданню.
При тривалому зберіганні тримайте акумулятор зарядженим мінімум на 70%. Не варто класти на зберігання інструмент, який повністю розрядився під час використання - це скоротить або зіпсує батарею.
Рекомендую заряджати АКБ за кімнатної температури. Уникайте перегріву або тривалої роботи на морозі нижче -10 градусів. Знятий акумулятор тримайте подалі від будь-яких металевих предметів, здатних випадково замкнути контакти. Протирайте корпус від пилу і стружки після використання. Застосовуючи ці поради зможете продовжити ресурс свого інструменту.
Вибрати й купити шуруповерт для різних завдань раджу в MotoZilla. У каталозі інтернет-магазину великий вибір професійного та побутового інструменту відомих брендів. Є запасні частини для ремонту.
0 комментариев