Виготовлення журнального столика своїми руками - детальний план до дії

Журнальний столик підвищує зручність вітальні або лаунж-зони. На нього можна поставити напої та закуски, щоб розслабитися перед телевізором, зберігати пульти від кондиціонера і TV, тримати книгу, щоб не забувати її читати. Компанією навколо столу можна грати в настільні ігри. Він надає необхідну тверду поверхню, якої так не вистачає на дивані. Як майстер, я розповім, як зробити журнальний столик своїми руками, подам ідеї щодо конфігурації, опишу, який арсенал інструментів знадобиться.

Інструменти і матеріали для виготовлення журнального столика

Спершу наведу інструменти, які, ймовірно, вам знадобляться для складання журнального столика в домашніх умовах:

Для вимірювань не обійтися без рулетки. У разі використання в конструкції металу, знадобиться зварювальний інвертор. Матеріали не поспішайте купувати - розгляньте варіанти дизайну, креслення, які я навів на фото нижче. Коли виберете бажаний тип журнального столика, тоді стане зрозуміло, які матеріали потрібно купити. Це може бути брус і дошки, профільна труба, скло, меблеві ролики, різні кріпильні куточки тощо.

Креслення саморобного журнального столика - ідеї та варіанти

Тепер перейдемо безпосередньо до ідей для саморобного журнального столика. Який зробити саме вам - залежить від уже наявного інтер'єру, любові до креативності, бюджету на проект. Як видно із заголовної фотографії до цієї статті, незвичайний журнальний столик виходить із розпиляної поздовжньо дерев'яної бочки, встановленої на двох підставах із напівкруглими вирізами. Стільницею може виступати товсте прозоре або матове скло, а також дошки. У разі скла всередину бочки можна накласти каміння, пляшок із вином, морських раковин або інших предметів. Усе це підвищить креативність меблів. Але це незвичайний і дорогий проект.

Якщо хочете виготовити простий журнальний столик своїми руками, можна скористатися звичайними овочевими ящиками, як показано на малюнку вище. Прямокутні конструкції збирають, скручуючи між собою саморізами. При цьому ящики можуть лежати на широкій основі або стояти на торцях, що визначає висоту столу. Підвищити маневреність меблів можна, додавши знизу меблеві ролики. Стільниця може бути зі шліфованих дощок або з бічних стінок самих ящиків. Тільки в останньому випадку будуть щілини, через які зможуть провалитися дрібні предмети. Фарбують ящики фарбою для дерева або морилкою, лаком. Можлива комбінація кольорів.

За аналогією з овочевими ящиками, саморобний журнальний столик можна виконати з двох піддонів. Їх кладуть один на інший і з'єднують між собою саморізами. Завдяки цьому всередині утворюється деякий простір, який можна використовувати як поличку для книг, журналів, пульта. Ніжки виготовляють із бруса або прикріплюють колеса для зручного перекочування столу по підлозі.

Наступна ідея для журнального столика своїми руками - знайти пеньок великого діаметра 40-50 см. Задумка полягає в тому, щоб видалити кору, покрити деревину лаком. Пеньок досить важкий, тому знизу рекомендую встановити колеса. Висота столика залежить від висоти пенька. Два або три таких пеньки підвищать стилістичну єдність у домі, дадуть змогу розмістити індивідуальний столик поруч із кожним гостем. Але знайти пні великого діаметра не так легко.

Креслення журнальних столиків

Наведу креслення журнальних столиків із розмірами для виготовлення своїми руками. Можливо, ви захочете скористатися цими варіантами.

Простий і недорогий журнальний столик вийде з дерев'яного бруса і дощок. Висота ніжок можлива близько 50-70 см. Розмір стільниці - 90х60 см. Стільниця виконується зі струганої дошки. Згодом дерево можна пофарбувати в будь-який колір або покрити прозорим лаком.

Складніший варіант продовження ідеї - зробити ніжки з фрезерованого бруса. Це підвищить привабливість зовнішнього вигляду. Ще по нижньому ярусу можна встановити поличку для книжок або іншого дріб'язку.

Ще одна ідея - зварити прямокутник із профільної квадратної труби перетином 10х10 або 20х20 мм. Шви потрібно зачистити болгаркою. Метал пофарбувати. Зверху прикрутити саморізами суцільну стільницю (замовити готову за розмірами) або дошки.

Покрокове виготовлення журнального столу своїми руками

У своєму покроковому керівництві я опишу, як зробити журнальний столик вдома своїми руками на прикладі дерев'яної конструкції з бруса і дощок:

  1. Поріжте брус 40х40 мм або 50х50 мм по довжині, необхідній для висоти майбутнього столу, наприклад, по 50 см.
  2. Відріжте 2 планки 100х10 мм завдовжки 90 см і ще 2 такі ж завдовжки 60 см.
  3. За допомогою меблевих куточків з'єднайте ніжки з планками, щоб утворився каркас майбутнього столу.
  4. Посильте каркас зсередини поперечними ребрами жорсткості з планок 100х20 мм. Для столу такого розміру достатньо 3-4 ребра. Прикрутити їх можна саморізами по дереву. Більш естетично це можна зробити конфірматами.
  5. До встановлених внутрішніх перемичок прикріпіть дошки, що утворюють стільницю.
  6. Тут однозначно рекомендую конфірмати. Для їхнього монтажу просвердліть отвори, що дорівнюють діаметру різьбового стрижня конфірматів.
  7. Потім свердлом більшого діаметра просвердліть заходи в отвори, щоб забезпечити потайний монтаж.
  8. Коли дошки прикручені, закрийте головки конфірматів декоративними заглушками.

Покрити саморобний журнальний столик можна фарбами, попередньо покривши деревину ґрунтовкою по дереву. Другий варіант - просочити дерево олією. Третій - покрити лаком. Для цього вам знадобиться пневматичний або електричний фарбопульт. Якщо бюджет проєкту невисокий, скористайтеся валиком і пензлем. Купити все необхідне для виготовлення столика у вітальню можна у MotoZilla. Ще тут є туристичні столи, які стануть у пригоді на природі.