Утеплення будинку - можливість підвищити теплоізоляцію стін. Взимку завдяки цьому зміщується точка роси, тому волога конденсується не на шпалерах у кутах, а виходить назовні. На додаток вийде заощадити на опаленні (газі, дровах, вугіллі, електриці - залежно від типу обігріву). Влітку теплоізоляція сприяє прохолоді. Можливо, не доведеться встановлювати кондиціонер. Один із поширених матеріалів для стін - пінопласт. Розглянемо переваги утеплення будинку пінопластом, способи, який інструмент знадобляться та етапи роботи. А я, як майстер, допоможу вибрати вам все необхідне для цього.






Переваги утеплення будинку пінопластом
Відразу зазначу, що утеплення стін будинку пінопластом зсередини - погана ідея. Цей матеріал не проводить вологу, а тому конденсат буде накопичуватися взимку в приміщенні. У підсумку постраждає оздоблення. Ще пінопласт досить крихкий, тому використання всередині житлового приміщення або офісу може призвести до продавлювання, якщо хтось випадково натисне на стіну рукою, або на неї обіпруть меблі.
А ось зовнішнє утеплення стін будинку пінопластом - один із найпоширеніших способів теплоізоляції будівлі. У разі квартири на третьому і вище поверхах потрібно наймати бригаду промислових альпіністів. Доступ для робочої зони можна отримати, тільки звисаючи на тросах, прив'язаних на покрівлі. У приватному будинку або у квартирі на першому поверсі роботу можна виконати самостійно. На другому поверсі можна обійтися будівельним риштуванням.
Наведу лише деякі причини, чому краще утеплити будинок пінопластом, а не іншими матеріалами:
- універсальність застосування - пінопласт підходить для утеплення цегляних, бетонних, дерев'яних і панельних будинків;
- матеріал важкозаймистий, переносить температуру без загоряння до 220 градусів;
- коштують плити пінопласту відносно недорого, їх легко купити в будівельних магазинах у будь-якому місті;
- теплоізоляційний матеріал мало важить, тому не збільшує навантаження на фундамент;
- блоки зручно транспортувати;
- за своїми ізолювальними властивостями замкнуті сфери осередків перевершують цеглу, бетон і навіть базальтові плити;
- матеріал добре тримає форму;
- не схильний до руйнування під впливом води на відміну від мінеральної вати;
- легко ріжеться за заданими розмірами;
- не псується від цвілі, грибка, не цікавий гризунам.
Серед мінусів такої теплоізоляції: оздоблення фасаду виходить досить крихким порівняно з сендвіч-панелями. Воно може пошкодитися, якщо хтось кине камінь або вітер штовхне гілку дерева, що стоїть поруч, у стіну. Ще таке утеплення заборонено на будівлях, визнаних архітектурними пам'ятками.
Інструменти для утеплення будинку пінопластом
Ось які інструменти я рекомендую підготувати для утеплення будинку плитами пінопласту, якщо плануєте все виконати самостійно:
- Перфоратор і долото для видалення відпадаючих шматків облицювання. Згодом перфоратор з буром знадобиться для встановлення дюбелів.
- Пензлики і валики для нанесення ґрунтовки.
- Широкий шпатель із рифленою робочою частиною для розподілу клею.
- Звичайний шпатель для штукатурки.
- Електроміксер, щоб замішувати будівельні розчини.
- Рівень для визначення рівності стін, виставлення стартового профілю.
- Шабельна пила, що дає змогу швидко порізати блоки пінопласту. Але за невеликих обсягів можна обійтися будівельним ножем або ножівкою.
- Фарбопульт, щоб потім зафарбувати штукатурку.
З матеріалів знадобляться плити пінопласту. Якщо ви живете в південних областях України, достатньо 50 мм. Для інших регіонів краще придбати блоки перетином 100 мм. Потрібен клей, дюбелі з широкими капелюшками, ґрунтовка, армована сітка, фасадна фарба з відтінком. Для обрамлення верхнього і нижнього краю застосовується стартовий куточок.






Покрокове керівництво з утеплення стін
Тепер, коли ви знаєте, що необхідно для утеплення приватного будинку або квартири пінопластом, розповім послідовність дій:
- Очистіть поверхню від тріснутих шматків цегли, бетону, штукатурки, плитки.
- Заклейте тріщини клейовим розчином.
- Перевірте рівність стін. У разі перепаду понад 10 мм потрібне попереднє вирівнювання.
- Проґрунтуйте стіни для кращої адгезії з подальшими речовинами. Це додатково зміцнить поверхню.
- Прикрутіть по нижній лінії розміщення майбутнього утеплювача стартовий профіль. Використовуйте для цього лазерний або бульбашковий рівень, дюбелі.
- За допомогою шпателя із зубчастою робочою частиною нанесіть клей на плиту пінопласту і стіну.
- Зафіксуйте пінопласт на вертикальній поверхні. Починати процес потрібно з нижнього ряду від стартового профілю і з кута будівлі. Витримайте за часом 1 хвилину, після чого можна перестати підтримувати утеплювач рукою.
- Продовжуйте наносити клей і фіксувати перший ряд до кінця.
- Другий ряд встановлюйте зі зміщенням, як цегляну кладку. Тут знадобиться обрізка блоків.
- Кут закривайте профілем, щоб він був міцним.
- Просвердліть перфоратором із буром отвори.
- Встановіть дюбелі з широкими капелюшками. Їхня довжина має проходити утеплювач, клей і на 50 мм заходити в стіну. На кожну панель потрібно 5 дюбелів: 4 по кутах і один у центрі.
- Нанесіть знову клейовий розчин уже на поверхню з пінопласту.
- Прикладіть армувальну сітку, закрийте її клеєм.
- Коли клей висохне, нанесіть штукатурку. Це може бути "короїд" або класична "шуба".
- Після висихання штукатурного розчину пофарбуйте стіни. Це можна зробити широким валиком з довгим ворсом. Але я рекомендую пульверизатор і повітряний компресор. Можна використовувати електричний фарбопульт, щоб обійтися без пневматичного обладнання. Домогтися будь-якого відтінку стін вийде за допомогою розведення кольорів.
Якщо резюмувати, то утеплення будинку пінопластом полягає у створенні клейового, теплоізоляційного, армуючого і декоративного шарів. Це недорогий спосіб заощадити на опаленні, отримати комфортну температуру всередині приміщення в будь-яку пору року. Купити необхідні інструменти для такої роботи можна в інтернет-магазині МотоЗилла.
0 комментариев