​Що заливати в гелевий акумулятор мотоцикла/скутера: чим правильно заправляти?​

І знову всім привіт! Вирішив обговорити популярну тему - що саме можна заливати в гелевий акумулятор для відновлення ємності батареї. Це питання мені нерідко ставлять клієнти моєї мотомайстерні. Нагадаю, мене звати Андрій, я 10 років співпрацюю з МотоЗілла, а також займаюся ремонтом мотоциклів і скутерів.

Що знаходиться всередині гелевого акумулятора і навіщо туди щось заливати?

Переглядаючи каталог МотоЗілла з акумуляторами, можна помітити, що гелеві коштують дешевше кислотних, тому вони дуже затребувані серед покупців. Як майстер, поясню їхню будову. Між свинцевими пластинами різної полярності залито пастоподібну прозору речовину. Такої консистенції електроліту вийшло досягти завдяки присадці з оксиду кремнію. Це забезпечує надійний контакт рідини з поверхнею пластин. У підсумку зберігається стабільна ємність, незалежно від рівня вібрації або положення байка в просторі. Якщо корпус АКБ випадково проб'ється, кислота не забризкає райдера і все навколо. Це плюс до безпеки, але є і мінуси.

Гелеві акумулятори вважаються необслуговуваними. Але через прозору верхню кришку можна побачити, що рівень гелю з часом починає падати. Деякі мої клієнти показували АКБ, у яких гель кристалізувався. Дивлячись на його стан, створюється враження, що гелевий акумулятор висох. Як правило, таке трапляється при неправильному заряджанні. Як правильно заряджати батареї з гелем, я описував в іншій статті (вставте посилання, коли опублікуєте).

Заражаючи АКБ на високих показниках ампер і вольт, користувачі перегрівають їх, що призводить до закипання рідини, розшарування, випаровування води. У результаті гель висихає, кристалізується. Це можна помітити і за зовнішніми ознаками, коли ємність гелевого акумулятора падає через 1-2 роки після купівлі (хоча батарея повинна прослужити до 10 років). Ось тут і виникає питання - що заливати в гелевий акумулятор, щоб відновити його ємність?

Що можна заливати в гелевий акумулятор?

Одразу скажу, що магазинних складів з гелем у продажу немає. Вибираючи, що заливати в гелевий акумулятор, раджу зупинитися на дистильованій воді. Поясню, як майстер, чому це найоптимальніший варіант. У гелі кремній та інші речовини нікуди не діваються - випаровується тільки вода. Тому для відновлення гелевого акумулятора необхідно додати лише воду.

Раджу купувати дистильовану воду в аптеці (для ін'єкцій), оскільки там більша ймовірність, що вона правильно підготовлена. Купіть цілу упаковку з ампулами, щоб об'єму точно вистачило.

Порядок відновлення гелевого акумулятора

Визначившись, що заливати в гелевий акумулятор, розглянемо, як це зробити на практиці своїми руками:

  1. Встановіть АКБ на рівну поверхню, наприклад, стіл.
  2. Викрутіть гумові пробки у верхній частині.
  3. Розкрийте ампулу з дистильованою водою, наберіть її шприцом через голку.
  4. Вставте голку в отвір першої "банки" і випустіть воду всередину.
  5. Повторіть процес кілька разів, поки вода не покриє свинцеві пластини.
  6. Проробіть те саме з іншими "банками".
  7. Акуратно потрясіть акумулятор, щоб вода перемішалася з іншими компонентами.

Після цього рекомендую дати АКБ постояти близько 30 хвилин. Це дасть змогу кристалам розчинитися. Після цього потрясіть батарею ще кілька разів, зробивши склад одноманітним за консистенцією.

Тепер потрібно правильно зарядити гелеву АКБ. Подивіться на значення сили струму, вказане на корпусі. Розділіть цю цифру на 10, щоб отримати потрібну силу струму для заряду. Наприклад, у моделей на 7 А струм зарядки буде 0,7 А. Виставте цю величину на зарядній станції, дайте АКБ зарядитися протягом 5-10 годин. Закрутіть гумові пробки. Гелевий акумулятор можна ставити на мотоцикл. Якщо після заливки дистильованої води не вийшло відновити ємність, купити новий гелевий акумулятор 12V для скутера або байка можна в МотоЗілла. Тут же є і зарядні станції з низьким показником ампер для зарядки таких АКБ.