Різновиди та особливості будівельних степлерів

За допомогою будівельного степлера мені доводилося монтувати ізоляційні матеріали на горищі, обшивати дермантином меблі, кріпити утеплювач, виконувати інші процеси. Маючи великий досвід роботи з таким інструментом, я вирішив описати, які бувають види будівельних степлерів, що вони вміють, з яким оснащенням працюють і як їх вибрати під різні сценарії використання. Отримавши повне керівництво по темі на підставі мого особистого досвіду, вам буде простіше купити відповідний інструмент.

Що можна робити за допомогою будівельного степлера

Спершу опишу, які роботи можна виконувати за допомогою будівельного степлера. Це покаже корисність і універсальність інструменту. Залежно від моделі і заряджених витратних матеріалів вийде:

  • Кріпити дермантин, м'які тканини під час перетяжки диванів, стільців, крісел.
  • Монтувати пароізоляційні та гідроізоляційні рулонні матеріали на горищі, в підвалі, в гаражі.
  • З'єднувати тонкі дерев'яні планки між собою.
  • Фіксувати рулонний утеплювач до основи.
  • Встановлювати килимові покриття, особливо на вертикальних поверхнях.
  • Монтувати дерев'яні декоративні панелі, пробку.
  • Збирати дерев'яні рами, каркаси.
  • Кріпити кабель або дроти до стіни накладним способом (це актуально в дерев'яних будівлях або тимчасовках).
  • Натягувати москітні сітки на дерев'яні віконні рами.
  • Фіксувати плівку на каркасі теплиці або оранжереї.
  • Упаковувати коробки, ящики з кришками з фанери.

Як бачите, будівельний степлер - досить універсальний інструмент, що підходить для широкого кола завдань. Раджу мати один з його різновидів у гаражі, на дачі або в приватному будинку. Якщо ви займаєтеся ремонтами, виготовленням меблів, іншими виробничими процесами, можливо знадобиться навіть кілька версій інструменту. Це пов'язано з тим, що різні степлери працюють з різним видом витратних матеріалів.

З якими розхідниками працює степлер для будівництва

Серед витратних елементів для будівельного степлера існують:

  • Скоби - П-подібні, U-подібні. Відрізняються між собою шириною горизонтальної частини, глибиною заходу в матеріал, перетином "спинки" і "ніжок". Залежно від цього маркуються як 53, 140, 300. Але бувають ще 90, 14, 16, 80. Добре кріплять тонкий листовий матеріал, а також рулонний.
  • Цвяхи - з невеликим притискним капелюшком. Найчастіше використовує тип 8 з довжиною до 32 мм. Підходять для фіксації фанери, дощок, панелей.
  • Штифти - бувають за типом F, T, J-подібні. Теж гарні під час встановлення планок, дощок, паркету, ламінату.

Види будівельних степлерів для різних завдань

Будівельні ручні степлери діляться за принципом роботи і пристроєм на три види. Це механічні, електричні та пневматичні. Ось коротко суть за кожним напрямом.

Механічний степлер

Має пружину, що впливає на скобу. Пружина активується завдяки натисканню рукою на верхній важіль. Просунуті механічні версії підтримують регулювання сили удару, що впливає на глибину забивання скоби. Є моделі з ресорою, у яких віддача нижча. Раджу купувати механічні будівельні степлери для невеликого обсягу роботи, наприклад, самостійної перетяжки крісла, обшивки фронтону плівкою тощо.

Електричний степлер

Електричні степлери бувають мережеві та акумуляторні. У них двигун створює крутний момент для впливу на ударний механізм. Це не вимагає зусиль з боку користувача, що дозволяє працювати багато годин, сприяє високій продуктивності. Акумуляторні будівельні степлери рекомендую для роботи на висоті, або коли доводиться часто переміщатися. Мережеві моделі вважаю доцільними для майстерні зі стаціонарним робочим місцем, або для дачі, приватного будинку, щоб спорудити теплицю, оранжерею. Ще він підійде для напівпрофесійного використання, наприклад, під час оздоблення стін.

Пневматичний степлер

Пневматичний степлер, такий як Neo Tools та інші, працюють від стисненого повітря. Для експлуатації потрібен компресор. Повітря під тиском (4-8 атм) надходить у пневмокамеру. При натисканні курка тиск передається на ударний поршень. Він рухається, впливаючи на скобу або цвях. Після пострілу поршень повертається у вихідне положення завдяки пружині або перенаправленню повітряного потоку. Такий інструмент відрізняється високою потужністю і продуктивністю. На мій погляд, пневматичний будівельний степлер підходить для професійної діяльності. Це може бути меблеве виробництво, будівництво. Але мобільність із ним низька, оскільки за степлером тягнеться шланг, а сам компресор потребує підключення до електромережі.

Враховуйте додаткові функції під час вибору

Який вибрати степлер для побутових або виробничих завдань, я думаю, ви зрозуміли, виходячи з даних мною рекомендацій вище. Але перед покупкою раджу вивчити наявність додаткових функцій, від яких залежить ціна інструменту, зручність використання, безпека. Серед них:

  • Вікно-індикатор, що дозволяє контролювати залишок скоб.
  • Запобіжний механізм, що не дає вийти кріпленню без щільного контакту з носиком.
  • Мультиформатний магазин, що підходить під різну ширину скоб, інші типи кріплення (цвяхи, штифти).
  • Регулювання сили удару для налаштування глибини забивання в м'які або тверді матеріали.
  • Антискоба, що перешкоджає заклинюванню витратних матеріалів усередині інструменту.
  • Антивібраційна система, що знижує навантаження на руку при тривалому використанні.
  • Металева кліпса для швидкого кріплення інструменту на поясі, щоб звільнити руки.
  • Серійний режим, що підвищує продуктивність роботи при одноманітних діях.
  • Підсвічування робочої зони.
  • Вузький носик, що полегшує доступ до незручних місць.

Рекомендую дивитися на наявність гумових накладок на ручці степлера. Вони підвищують надійність хвата. Тримати інструмент буде набагато зручніше.

Не забувайте під час експлуатації будь-якого типу будівельного степлера використовувати засоби особистого захисту. Працюйте в окулярах, оскільки скоба може вдаритися об щось тверде і відлетіти. Ніколи не приставляйте місце, звідки вилітають скоби або цвяхи, до тіла. Вибрати й купити механічні, електричні або пневматичні степлери різних брендів можна в МотоЗілла, де є пристойний асортимент. Витратні матеріали до них теж є.