Коли я вперше спробував пиляти бензопилою, я вже не хотів брати в руки звичайну ножівку. За допомогою бензинового інструменту економляться сили і час, підвищується продуктивність. Але для правильного вибору інструменту потрібно розуміти будову бензопили, різновиди, характеристики. Якраз про це я розповім у сьогоднішній статті. Викладу матеріал на підставі свого досвіду майстра з ремонту бензоінструменту. Можу впевнено міркувати на цю тему, оскільки бачив бензопили зсередини, знаю, як вони влаштовані, як працюють, що в них ламається.
Пристрій бензопили
Почну з будови бензопили, де у більшості моделей є такі елементи:
- Двигун внутрішнього згоряння. Найчастіше працює за двотактною схемою. Це дає просту конструкцію, компактні розміри, збільшену потужність.
- Редуктор, що перетворює високий крутний момент на нижчий.
- Провідна зірочка, що отримує крутний момент від редуктора і передає його пильному ланцюгу.
- Пиляльний ланцюг, що обертається по направляючій шині, будучи натягнутим між провідною і відомою зірками.
- Двотактний двигун запускається за допомогою ручного стартера з тросом.
- Паливна система, включно з карбюратором з паливопроводами.
- Займання суміші відбувається завдяки системі запалювання зі свічкою. Запалювання в бензопилах буває контактним і безконтактним.
- Для роботи бензин АІ-92 змішується з маслом.
- Інше масло заливається в окремий бачок для подачі на ланцюг.
Будова бензопили доповнюється основною ручкою з пусковою кнопкою, і допоміжною рукояткою. Поруч із нею є щиток, що закриває руку. За ним розташовується шина. Щоб не зайти в дерево більше, ніж треба, біля основи шини є металеві або пластикові зубці-упори.
Бензопили завдяки своєму принципу роботи і будові мають такі переваги:
- автономність і енергонезалежність - ними можна працювати буквально в полі або в лісі;
- зручність - за інструментом не тягнеться дріт, не потрібно перезаряджати акумулятори;
- підвищена потужність на тлі версій з АКБ;
- висока маневреність оператора;
- невибагливість - інструмент добре переносить будівельні суворі умови.
З недоліків бензопили виокремлю такі як: гучний звук - адже тут гуде не тільки ланцюг, а й ДВЗ, а також вихлопні гази. Але за умови використання хороших навушників і роботи на свіжому повітрі ці мінуси нейтралізуються.
Види бензопил, їхні відмінності
Класифікуються бензопили як побутові, напівпрофесійні та професійні. Для себе я ділю їх за потужністю і довжиною шини.
Побутові
Мають потужність до 2 кВт і шину до 35 см. Підходять для садових робіт, різноманітних завдань на дачі або у дворі приватного будинку. Серед них: обрізка гілок і сучків, підготовка дров для приготування шашлику, ремонт дерев'яної хвіртки або паркану. Особливість побутових бензинових пилок у тому, що вони не розраховані на високі навантаження і тривалу роботу. Але при періодичній експлуатації описаним мною способом прослужать довго. Однак тут все залежить від бренду і якості збірки.
Напівпрофесійні
До напівпрофесійних бензопил я відношу інструмент з потужністю 2-3 кВт і шинами 35-45 см. Вважаю такі моделі найбільш універсальними. Вони підійдуть для догляду за великим садом, заготівлі дров на зиму. Бензопилою вийде регулярно пиляти колоди для опалення, а також власноруч побудувати лазню. Але при щоденному навантаженні такі моделі зношуються швидше, тому доведеться частіше ремонтувати бензопилу.
Професійні
Професійними вважаються бензопили з потужністю від 3 кВт. Такий потенціал дає змогу використовувати їх із шинами 45-55 см. Це зручно для валки та розпилу стовбурів дерев. Інструмент активно застосовують лісоруби та будівельники. Потужні ДВЗ добре справляються зі щільними породами дерева, довго не перегріваються, працюючи на середніх обертах.






Як вибрати бензопилу для різних завдань
Вибираючи бензопилу, подумайте про майбутні завдання. Якщо хочете обрізати сухі гілки в саду, періодично нарізати дрова на барбекю або для мангала - достатньо побутової пилки. Вона значно полегшить вашу працю. Для регулярного використання на дачі або у дворі приватного будинку рекомендую купити модель напівпрофесійного класу типу GoodLuck GL5200M. Вона видає потужність 2,7 кВт, має шину 45 см, підходить для універсального застосування. Для роботи зі щільними породами деревини, будівництва, валки дерев купуйте потужні пили з характеристикою від 3 кВт.
Важливо! При виборі бензопили враховуйте вагу. Легка побутова пила може важити близько 4 кг і менше, а ось велика професійна - 6 кг. Це позначається на зручності маніпуляцій, швидкості втоми рук.
Враховуйте при виборі бензинової пилки додаткові функції. Це можуть бути:
- Антивібраційна система - спеціальні демпферні вставки, що усувають передачу вібрації від робочої частини і двигуна на рукоятки. З ними легше тривало працювати інструментом.
- Легкий старт - забезпечує полегшений запуск у холодну погоду або за необхідності частих пусків. Система реалізована завдяки пружині, яка сама розкручує маховик, не вимагаючи від користувача різкого смикання ручки стартера.
- Гальмо ланцюга - миттєво зупиняє оснащення, щойно рука натискає тильною стороною на щиток. Такий функціонал підвищує безпеку, якщо шину закусить або відштовхне від дерева.
- Автоматичне змащення ланцюга - подає мастило самостійно під час запуску обертання робочої частини. Для цього в конструкції має бути маслонасос і маслопровід.
Вибираючи бензопилу, беріть до уваги бренд і країну-виробника товару. Продукція відомих фірм Makita, Husqvarna служить довго, зібрана дуже якісно, але ціна висока. Інструмент, що випускається в Туреччині, Канаді і навіть на фірмових заводах у Китаї, відрізняється доступною вартістю, прийнятною якістю. Тут варто звернути увагу на бренди APRO, Crown, Emas, GoodLuck тощо.
В інтернет-магазині МотоЗилла можна купити бензопилу будь-якого класу під різні завдання. Тут ви знайдете продукцію шанованих брендів - лідерів галузі, а також недорогі бензинові пили інших фірм. У наявності засоби індивідуального захисту, що підвищують безпеку, і все необхідне для обслуговування, включно з мастилами для двотактних двигунів.
0 комментариев