Фарба кузова автомобіля або мотоцикла поступово тьмяніє, оскільки пігмент вигорає на сонці. Ще в ЛФП в'їдається бітум з дороги, пил. Від каменів і гілок з'являються дрібні подряпини. При близькому розгляді зовнішній вигляд машини вже не той. Я, як майстер з ремонту і запрошений експерт в інтернет-магазині МотоЗилла, добре розуміюся на способах догляду за ЛФП. У матеріалі нижче опишу, як відбувається полірування автомобіля або мотоцикла, які інструменти та засоби для кузова і поверхні задіяти.






Види полірування кузова авто
Відполірувати кузов можна своїми руками або звернутися до професіоналів. Оскільки в другому випадку доведеться платити за роботу, можна спробувати впоратися самостійно. Для цього будуть потрібні певні інструменти, про які я розповім трохи пізніше. Спершу торкнемося видів полірування, щоб ви могли визначитися, який догляд потрібен кузову вашого транспортного засобу.
Захисне полірування
Захисне полірування автомобіля або мотоцикла необхідне для нових транспортних засобів. Мета обслуговування - нанести на поверхню тонкий шар, що перегороджує вплив вологи, ультрафіолету, гілок. Завдяки захисному поліруванню метал надійно закривається, чим запобігає корозії. Кузов залишається довше яскравим, вода легше скочується з поверхні. Деякі речовини мають антистатичний ефект, тому до кузова менше прилипає пил. А отже, ваша машина або мотоцикл матимуть привабливий вигляд, навіть якщо після мийки минув уже тиждень.
Захисна обробка кузова виконується за допомогою таких засобів:
- воскові пасти;
- "рідке скло";
- керамічне покриття;
- епоксидні покриття.
Приклади таких захисних поліролей для кузова є в інтернет-магазині МотоЗилла. Тут ви знайдете навіть засоби для догляду за хромом. Раджу проводити захисне полірування нового авто щороку. Нанесене покриття витримує до 50 безконтактних мийок. Потім його необхідно оновлювати. В результаті машина залишатиметься красивою, а коли буде потрібне відновлювальне полірування, шар пошкодженого ЛФП, що видаляється, буде значно меншим, ніж на авто, на яке не наносився захист.
Відновлювальне полірування
Під відновлювальним поліруванням мається на увазі видалення верхнього шару ЛФП, а потім подальше нанесення захисних складів. Мета відновлювального полірування:
- стерти дрібні подряпини;
- повернути колишню яскравість фарби;
- видалити неглибокі відколи, тріщини.
Ефективний такий догляд при неглибоких пошкодженнях, які не зачіпають ґрунтовий шар. Проводиться обслуговування ЛФП за допомогою абразивних складів. Вони стирають поверхневий, вигорілий шар фарби. За рахунок цього відновлюється колишній колір, а також усуваються подряпини. Потім наносяться водовідштовхувальні засоби, що підвищують захист металу від корозії.
Які інструменти та матеріали знадобляться
Опишу, які засоби та інструменти вам потрібні, щоб виконати полірування автомобіля самостійно:
- полірувальна машинка електричного або пневматичного типу (у другому випадку знадобиться компресор);
- шліфувальні та полірувальні диски (бувають абразивні та безабразивні);
- полірувальні пасти (абразивні та безабразивні);
- серветки, мікрофібри.
Полірувальні круги діляться за інтенсивністю впливу за допомогою кольорів. Білий - для початкової обробки, впевнено знімає шар ЛФП, вирівнює відколи. Жовтим добре видаляються подряпини. Помаранчевий - вважається універсальним, застосовується для надання блиску. Синій використовується як фінішна обробка. Чорний - найделікатніший, надає підвищений дзеркальний ефект.
Раджу використовувати електроінструмент. Знадобиться мережевий подовжувач. Пневматичні версії потребують компресора, що більш затратно. Найпростіший спосіб - застосовувати кутову шліфувальну машину. Вона створює до 10000 обертів, завдяки чому швидко знімає верхній шар.
Для більш якісного результату краще купити шліфувальну машинку. Це пристрої орбітального типу, оснащення яких, крім обертання, ще рухається взад-вперед. За рахунок такого принципу роботи підвищується ефективність. Для періодичного застосування у своєму гаражі достатньо Einhell TC-PE 150. Якщо подумуєте підробляти на такому занятті, поліруючи машини колег, знайомих і сусідів, краще одразу візьміть Bosch GEX 18V-125.
Шліфмашини бувають мережеві та акумуляторні. Другі дають більше маневреності, але обмежені часом використання. У багатьох є пилозбірник, але все ж раджу вдягнути респіратор або маску, а також захисні окуляри.






Інструкція з полірування автомобіля своїми руками
Ось покрокова інструкція, як проходить полірування автомобіля:
- Помийте машину з піною, знявши пил, бруд.
- Дайте поверхні добре висохнути.
- Розмістіть автомобіль у захищеному від опадів і сонця місці. При цьому важливо, щоб приміщення добре провітрювалося.
- Обклейте фари, дверні ручки, молдинг та інші ділянки малярським скотчем, щоб не пошкодити їх абразивними кругами.
- Знежирте ділянки з бітумними плямами, якщо вони не відмилися після піни.
- Нанесіть поліроль на диск і приступайте до обробки.
- Виконуйте неспішні кругові рухи, опускаючись по вертикалі. Послідовно зміщуйтеся по горизонталі, не затримуйтеся довго на одній ділянці.
Під час першого проходу видаляються подряпини, відколи, верхній шар ЛФП. Потім потрібно надати поверхні блиску. Для цього змініть диск на більш делікатний, продовжте обробку. На фінішному етапі встановіть найщадніше коло. Використовуйте захисні воскові або керамічні покриття. Залишки поліролю видаляйте з кузова мікрофіброю.
Таку процедуру можна проводити щороку або раз на кілька років, залежно від річного пробігу. Це допоможе зберегти автомобіль у привабливому вигляді. Коли вирішите його продати, на фото він буде виглядати більш виграшно на тлі конкурентів, вийде запросити більш високу вартість. А купити необхідний інструмент і засоби для полірування авто або мотоцикла можна в MotoZilla.
0 комментариев