Бензинові генератори потужністю від 1 до 10 кВт слугують хорошим резервним джерелом енергії для квартири, приватного будинку, магазину, дачі, офісу, гаража або невеликої майстерні. Якщо ви купили подібну електростанцію, важливо знати, як здійснити перший запуск генератора. Згодом потрібно правильно обкатати пристрій. Помилки призводять до складнощів під час пуску, прискореного зносу, неправильної роботи. Це я кажу як майстер з ремонту, до якого нерідко приносили несправні новенькі генератори. Далі розповім докладно, що робити після купівлі бензогенератора, як його підготувати, запустити, обкатати.






Розпакування і складання генератора
Як має здійснюватися перший запуск генератора, описується в інструкції з експлуатації. Кожен виробник найкраще знає особливості свого обладнання, нюанси підготовки і пуску. Тут же я дам загальну інструкцію, застосовну до більшості марок електростанцій, що працюють на бензині. Наведена мною інформація підходить і для легких дизельних генераторів потужністю до 8000 Вт.
Привізши ДГУ або бензогенератор на місце експлуатації, розпакуйте його, видаливши плівку, коробку, стяжки. Далі:
- Огляньте станцію на предмет пошкоджень, переконайтеся в цілісності комплектації за описом.
- Переверніть генератор на бік, надіньте колеса, насадивши їх на вісь і зафіксувавши шплінтом.
- Встановіть гумові підставки на ніжки.
- Прикрутіть ручки, якщо вони передбачені в цій моделі.
- Залийте масло в двигун, відкрутивши пробку і встановивши лійку. Буде потрібен об'єм від 600 до 1100 мл, що залежить від особливостей агрегату. Перевіряйте рівень оливи за відміткою на щупі. Якщо її немає, значить воно має бути за рівнем заливного отвору. Не забудьте закрутити пробку.
- Відкрийте кришку бензобака, залийте бензин АІ-92 або АІ-95, якщо останній допускається інструкцією. Раджу не доливати до самого верху, залишивши місце для термічного розширення рідини. Закрутіть кришку.
- Виставте генератор на рівній поверхні, переконайтеся, що він не хитається.
Якщо у вашого генератора 2-тактний двигун, тоді пункт про заливку масла можна опустити. Зате додається новий пункт - змішування мастила з бензином у пропорції, зазначеній в інструкції.
Підготовчі роботи виконано, можна переходити до першого запуску бензинового генератора. Згадаю, що бажано встановити його подалі від вікон будинку, інакше шум заважатиме. Якщо ви використовуєте інверторну модель на балконі, підкладіть під неї гумовий килимок - він згладить вихідну вібрацію. Не повинно бути перешкод для виходу відпрацьованих газів.
Покрокова інструкція з першого запуску
Побутові та напівпрофесійні бензинові генератори бувають з ручним або електричним стартером. Від цього залежить ціна обладнання, спосіб запуску. Розбираємося в кожному випадку більш детально.
Пуск генератора з ручним стартером
Ось докладний посібник із першого запуску генератора, у якого є ручний стартер:
- Встановіть вимикач на фронтальній приладовій панелі в положення ON.
- Закрийте повітряну заслінку, домігшись збагаченої повітряно-паливної суміші.
- Відкрийте кран подачі палива до карбюратора.
- Візьміть ручку стартера, різко смикніть її на всю довжину шнура.
- Якщо двигун не завівся, повторіть процес. Можливо, доведеться смикнути так 2-4 рази.
- Дайте мотору попрацювати на холостих обертах 10-20 секунд.
- Переведіть важіль повітряної заслінки у відкрите положення. Це наситить суміш повітрям, стабілізує оберти, підвищить потужність.
Запуск генератора з електростартером
Якщо у вас бензогенератор з електростартером, то в комплекті має поставлятися акумулятор. Тоді на підготовчому етапі слід перевірити рівень його заряду. При низьких показниках попередньо зарядіть АКБ до максимального рівня. Потім:
- Встановіть акумулятор на раму бензогенератора.
- Прикрутіть плюсову і мінусову клеми.
- Відкрийте паливний кран.
- Закрийте повітряну заслінку.
- Поверніть ключ на панелі в положення ON, а потім у положення Start.
- Дочекайтеся, поки стартер розкрутить колінвал, мотор почне працювати самостійно.
- Відпустіть ключ.
- Через 10-20 секунд відкрийте повітряну заслінку.
Як обкатати бензиновий генератор
Якщо неправильно почати використання генератора після першого запуску, можна швидко зіпсувати техніку. Це мені відомо з сумних випадків, з якими я стикався під час ремонту бензогенераторів у своїй майстерні. У правила обкатки генераторів входять такі норми:
- Після пуску дайте агрегату попрацювати без навантаження на холостих обертах 15-20 хвилин. Це дозволить деталям попередньо притертися.
- Вимкніть його, давши металу охолонути.
- Запустіть повторно через 30 хвилин, підключіть навантаження не більше 50%. Наприклад, якщо у вас електростанція на 5 кВт, то до неї можна приєднати болгарку або інший інструмент не потужніший за 2,5 кВт. Обкатувальний режим триває 5-10 годин залежно від конкретної моделі та вказівок у її мануалі.
- Після обкатки злийте масло з двигуна і залийте нове. Це видалить металеву стружку, залишену після притирання поршневих кілець.
- Далі можна навантажувати станцію на повну, але пам'ятайте, що працюючи на 100% потужності вона швидше вичерпає свій ресурс.






Не забуваємо про обслуговування генератора
Під час подальшої експлуатації бензостанції не забувайте про регламент обслуговування, передбачений виробником. Тут важливо своєчасно міняти масло, повітряний фільтр, свічку запалювання. Це забезпечить правильну роботу, посприяє легким наступним запускам.
Якщо ви роздумуєте про купівлю бензинового генератора, розгляньте моделі з асортименту інтернет-магазину МотоЗилла. Тут зібрані апарати потужністю від 700 Вт до 8 кВт. Є звичайні та інверторні версії виробництва Німеччини, Китаю, Індії. В інших розділах каталогу ви знайдете все необхідне для обслуговування своєї електростанції.
0 комментариев