Якось давно мені доводилося забивати цвях у дерево, використовуючи металеву трубу. Я впорався, але подібне - дуже травмонебезпечно. Ще, якщо працювати тим, що трапляється під руку, то про високу швидкість виконання завдання можна і не мріяти. Відтоді я усвідомив, що вдома має бути мінімальний набір інструментів для виконання найпростіших завдань. Це потрібно навіть живучи у квартирі. Якщо у вас приватний будинок або дача, список робіт збільшується, тому арсенал інструментів для дому теж потрібно розширити. Зараз, коли у мене своя майстерня з ремонту, я опишу, які інструменти, на мій погляд майстра, обов'язково мають бути у вашому домі.






Пасатижі
Пасатижі належать до шарнірно-губцевої категорії ручного інструменту. Вони відрізняються між собою:
- довжиною робочих губок, де бувають звичайні та подовжені;
- формою губок - плоскі або із зубчастими отворами, бокорізами, вузькі або широкі;
- довжиною ручок - звичайні та подовжені.
Що довші ручки, то більший важіль, а отже, вища сила натискання. Це стане в пригоді, коли потрібно щось сильно здавити, сплюснути, перекусити. Під час вибору звертайте увагу на якість лиття металу, сплав. Вони бувають різні за твердістю.
У мене комбіновані плоскогубці з кількома робочими елементами. З їхньою допомогою я можу:
- тримати нагріті предмети при пайці, випалюванні;
- фіксувати дрібні деталі під час складання;
- знімати захисну оболонку з дротів;
- надавати дроту потрібної форми;
- відкручувати і закручувати дрібні болти, гайки;
- перекушувати дроти;
- висмикувати щось дрібне з посадкового місця, якщо є за що вхопитися.
Рекомендую вибирати пасатижі для дому з упорами на рукоятці. Вони не дадуть зіскочити рукам, підвищують безпеку. Товста ізоляція захистить від удару струмом, якщо деталь опиниться під напругою.
Ножівка
Ножівки для дому потрібні дві. Одна - для дерева, а інша - по металу. Вони відрізняються довжиною зубів, їх частотою, формою пиляльного полотна. Ножівкою по дереву можна:
- обрізати дошки, брус за розміром;
- відпиляти гілку в саду, спиляти старе дерево невеликого діаметра;
- розпустити дошку поздовжньо;
- розрізати гіпсокартон;
- напиляти дрова для шашлику або каміна;
- перерізати пластикові труби для водопроводу або каналізації;
- відрізати панель ламінату, плінтуса, ДСП, МДФ.
Ножівкою по металу я обрізаю металеві труби, профіль, старі болти, арматуру, що стирчить. Ідеально ще мати лещата, куди можна затискати дрібні деталі для обрізки. Але нашвидкуруч можна придавити заготовку ногою.
Молоток
Молоток - належить до ударного типу інвентарю для дому. За призначенням він буває столярний, слюсарний, для зварювальника тощо. У слюсарного одна сторона плоска - для удару, а інша - гостра - для розбивання матеріалів, акуратного постукування. Столярний має на другому краю цвяходер. У мене вдома саме такий молоток.
За допомогою цього домашнього знаряддя можна:
- забивати цвяхи і дюбелі в різні матеріали;
- витягувати старі цвяхи під час розбирання, демонтажу;
- вибивати застряглі елементи;
- постукувати по деталях для підгонки при складанні;
- випрямляти або гнути сталеві штифти, арматуру;
- розбивати матеріали, відбивати шматки.
Використовуючи в парі з зубилом або долото можна навіть різати метал, видовбувати пази в дереві. Гумовий молоток (киянка) стане в пригоді під час укладання ламінату, плитки.
Універсальний розвідний ключ
У квартирі, будинку або на дачі завжди доводиться щось підкручувати. Це може бути накидна гайка на водяній трубі газової колонки, кран у душовій кабіні, гайка на корпусі побутової техніки, меблевий болт тощо. Економний варіант для всіх подібних завдань - розвідний ключ. Це ріжковий ключ, у якого одна робоча сторона фіксована, а інша - рухома. Змінюючи її положення, можна підігнати розмір ключа під конкретну головку металовироби.
За робочим діапазоном бувають моделі з регулюванням від 0 до 70 мм. Для будинку вистачить розвідного ключа з характеристикою 0-35 мм. При цьому звертайте увагу на товщину робочої частини - чим вона більша, тим важче буде підлізти у вузькі місця. Тонким розвідним ключем працювати зручніше, але він розрахований на невеликі навантаження. Від довжини ручки 200-300 мм залежить сила натиску. Є ізольовані рукоятки, більш приємні для рук.
Альтернатива розвідному ключу - кліщі зі ступінчастим регулюванням. Ними можна обхопити будь-яку гайку, підтиснути кран, а ще вийде зафіксувати трубу з круглим перетином. Ключем такого не зробити. Але від захоплення таким інструментом залишаються сліди.
Викрутка
Вважаю, що в наборі інструментів для дому обов'язково має бути викрутка. Вона стане в пригоді, щоб:
- зібрати або розібрати меблі;
- встановити дверні ручки;
- прикріпити полицю;
- відремонтувати розетку, вимикач, люстру;
- замінити батарейки в побутовому приладі;
- підтиснути клеми, контакти;
- щось підчепити як важіль, наприклад, відкриваючи корпус домашнього пристрою.
Раджу купити одну хорошу викрутку-тримати, а в ній міняти біти. Це вигідніше, ніж мати набір викруток із 20 штук, адже варіантів шліців, які вам можуть стати в пригоді, дуже багато. Найбільш затребувані: плоский, хрестовий, хрестовий з додатковими насічками 45 градусів, шестигранний. Вони відрізняються за розміром, де у кожного можливо до 5-10 варіантів.
До викруток варто додати індикатор. Це теж викрутка, тільки в захищеному діелектричному корпусі. Усередині є елемент, що світиться і показує наявність фази. Дуже знадобиться під час ремонту розеток, вимикачів.
Реноватор
Вважаю за необхідне серед інструментів для квартири чи будинку мати реноватор. Це багатофункціональний пристрій, яким зручно вирізати отвори в площині, обирати пази та чверть, перерізати матеріали, зрізати виступаючі частини, шліфувати поверхню. Змінюючи оснащення, можна працювати з деревом, пластиком, плиткою, металом.
Ударний дриль
На мій погляд майстра, ударний дриль стане в пригоді в будь-якому будинку або квартирі. Він замінює собою шуруповерт і перфоратор. Нею можна просвердлити отвір у дереві, гіпсі, пластику, металі. Встановивши біти, вийде швидко вкручувати і викручувати різні металовироби. Увімкнувши функцію удару, можна пробурити бетон або цеглу для монтажу дюбелів, анкерів.
Порада! Описані інструменти для будинку або дачі можна купити готовим набором. Так вийде дешевше. Але не всі елементи можуть бути потрібного розміру або належної якості. Рекомендую збирати свій арсенал поштучно, купуючи саме такі пасатижі, молотки, викрутки, які вам необхідні.






Додаткові можливі інструменти для дому
Щоб самостійно ремонтувати щось у будинку, квартирі або гаражі, стануть у пригоді додаткові інструменти, вимірювальні прилади та пристосування. Ось список на основі мого досвіду, що може знадобитися:
- рулетка на 3 м для точних вимірювань;
- степлер для швидкої фіксації плівкових і тонколистових матеріалів;
- мультиметр для виміру напруги, опору;
- косинець для правильного визначення кута 90 градусів;
- болгарка для підвищення продуктивності, коли потрібно багато різати або шліфувати;
- фарбопульт для об'ємних фарбувальних робіт;
- драбина, щоб зручніше було працювати на висоті.
Ви можете доповнити цей список іншими аксесуарами, які необхідні для ваших завдань.
Окрім інструментів для дому, тепер я маю ще й мультитул у кишені. Це дає мені необхідні пристосування, щоб щось відремонтувати навіть у польових умовах, коли поруч немає машини з набором інструментів. Але про мультитули я розповім в іншій статті. Весь описаний інвентар для квартири або будинку ви знайдете в інтернет-магазині МотоЗилла.
0 комментариев