Буває бензиновий тример заводиться добре і стабільно тримає холості оберти. Але натискання на курок газу нічого не дає. Обороти залишаються досить низькими - їх не вистачає, щоб зрізати товсті стебла трави. Або ж двигун починає захлинатися. Якщо мотокоса не набирає обертів, раджу злити бензин і залити новий, куплений на хорошій заправці. Таке бувало на моїй практиці. Коли це не допомогло, потрібно розбиратися. У цій статті ви дізнаєтеся, можливі причини того, що відбувається, і що робити.
Мене звати Андрій, у мене своя майстерня з ремонту бензоінструменту, тому я можу корисно розкрити цю тему на особистому досвіді. Опишу інструкцію з перевірки та ремонту від простого до складнішого.
Брудний повітряний фільтр
Перше, що раджу перевірити, коли мотокоса не набирає обертів, - стан повітряного фільтра. Для цього викрутіть гвинт, розташований із правого боку корпусу. Зніміть кришку.
Фільтр складається з двох м'яких вставок - для грубого і дрібного очищення. Вони притиснуті алюмінієвою сіткою. У них накопичується пил, пари від палива і масла. Поступово пропускна здатність знижується. Через брак повітря мотокоса не набирає обертів, але на холостих працює нормально.
Раджу промити матерчаті вставки в мильному розчині і висушити. Але ще простіше купити новий повітряний фільтр, оскільки не всі частинки масла вдасться вимити. Заміна фільтрів вирішить ще й проблему підсосу повітря, якщо кришка прилягає не щільно. Через це теж порушується робота ДВЗ.
Розтягнутий тросик газу
Одна з найпоширеніших причин, що призводять до відмови мотокоси набирати обертів, - розтягнутий тросик газу. Він служить приводом, передаючи зусилля від натискання курка на ручці до карбюратора, що відкриває заслінку. Коли трос розтягується, заслінка не повністю відкривається, тому обороти мотокоси не зростають.
На підставі свого досвіду рекомендую:
- Зняти бічну кришку на бензотримері.
- Натиснути кнопку газу і подивитися на хід важеля заслінки.
- Якщо вона не доходить до пластикового упору, відкрутити контргайку.
- Прокрутити різьбову частину втулки, усередині якої знаходиться трос, так, щоб збільшити довжину кожуха.
- Зафіксувати положення контргайкою.
- Перевірити хід важеля.
Регулювання допоможе компенсувати розтягнутий тросик натягом. Нічого міняти не потрібно. Коли ж він сильно розтягнутий, що максимальне викручування втулки не забезпечує повноцінний хід, доведеться купити новий трос.
Стара свічка
Розповідають, що робити далі, якщо мотокоса не розвиває обертів при натисканні на курок. Рекомендую викрутити свічку запалювання і встановити нову. Поступово у цього витратного елемента підвищується опір. Через це знижується потужність іскри. Її достатньо для підпалу лише певної кількості повітряно-паливної суміші. Коли оператор натискає на кнопку газу, об'єм суміші збільшується, але іскри не вистачає, щоб спалювати її з вищою швидкістю. Тому оберти не зростають.
Глушник забитий нагаром
Наступна причина, чому мотокоса не може розігнати оберти - забитий глушник або вихідний отвір перед ним. Тут зворотна ситуація - повітря з бензином згорає, але ускладнюється випуск відпрацьованих газів. Поки вони не вийдуть, неможливо впустити нове повітря для спалювання.
Нагар утворюється через неправильні пропорції мастила і бензину. Надлишок мастила закоксовує прохід. Рекомендую прочистити його і змішувати паливо з маслом за інструкцією.
Неправильні налаштування карбюратора
Гвинт якості в карбюраторі мотокоси підпружинений. Але від вібрації його положення все одно зміщується. Тому налаштування збиваються, що призводить до відмови набирати оберти під час натискання на газ. Раджу прислухатися до роботи двигуна і відрегулювати карбюратор. Якщо обороти на розвиваються, а мотор захлинається - зменшіть подачу бензину, прокрутивши гвинт за годинниковою стрілкою. Коли тример стабільно працює на холостих, але при спробі розкрутити оснащення завиває і глухне, потрібно навпаки додати пального. Тоді крутіть гвинт проти годинникової стрілки. Для садової техніки, якій багато років, розумно купити новий карбюратор.
Придбати всі запчастини для обслуговування мотокоси можна в інтернет-магазині МотоЗилла. У каталозі ви знайдете мастила, свічки, троси, ножі та фільтри.
0 коментарі