Декоративна плитка широко застосовується для оздоблення стін і підлоги. Вона ефективно захищає інші матеріали від води, має гарний вигляд, стійка до стирання, служить довго. Плитка буває керамічна, керамогранітна, з натурального каменю, ламінована, вінілова, ФЕМ. Продукція ділиться для зовнішнього і внутрішнього використання залежно від матеріалу і товщини кожного шару. Усе це визначає, чим різати плитку і який набір інструментів буде зручнішим у конкретному випадку. Мені добре відомі застосовувані методи та обладнання для різання плитки, про що я детально розповім у цій статті.






Різання плитки електричним плиткорізом
Електричний плиткоріз - це настільний або підлоговий пристрій. Він оснащений електродвигуном, що розкручує пильний диск. У підлогових моделей мотор з оснащенням їздить по рейці на підвісі, розкроюючи плитку на власному столі. У настільних версій диск розташовується стаціонарно, визираючи з прорізу. Майстер кладе плитку на стіл і тисне на неї, направляючи на оснащення. Інший варіант реалізації - двигун з диском зафіксовані на кронштейні, під який заводиться оброблюваний матеріал.
Електричний плиткоріз дає змогу швидко кроїти будь-який тип облицювальної плитки у великих обсягах. Раджу купувати обладнання для професійної діяльності. Для разового ремонту краще взяти такий пристрій в оренду.
Варто знати! Завдяки електричному плиткорізу можна не тільки робити рівні або косі лінії на прямокутній плитці, але й різати під 45 градусів відносно її перетину. Це стане в пригоді на сходинках або на кутах стін. В іншому разі доведеться використовувати куточок-накладку, щоб акуратно оформити стик.
Різання плитки ручним плиткорізом
Ручний плиткоріз являє собою станину з гумовим покриттям. На неї кладеться плитка. Різ відбувається за рахунок гострого ролика. Він переміщається на ручці, закріпленій на двох поздовжніх штангах. Це забезпечує проведення рівної лінії. Розмітка на торці плиткоріза дає змогу швидко відміряти відстань від краю, що підвищує продуктивність. Працювати можна, встановивши інструмент на підлозі або на столі. Максимальний розмір плитки, що розрізається, залежить від габаритів робочого поля пристрою. Підходить він для поздовжніх, поперечних різів, крою плитки по діагоналі.
Важливо! Плитку завжди ріжуть з лицьового боку, покритого глазур'ю. Це стосується як рельєфної плитки, так і рівної.
Я рекомендую купувати ручний плиткоріз для тих, хто звик працювати не поспішаючи. Інструмент підійде для ремонту й укладання плитки, вдома, на дачі. Істотний плюс - від нього майже немає пилу.
Різання плитки болгаркою
На мою думку майстра, якщо порівнювати, чим різати плитку, болгарка - найуніверсальніший варіант. Великою КШМ з дисками на 230 мм можна кроїти керамогранітні плити. Невеликою ручною болгаркою з 125-150 мм дисками вийде порізати тонку плитку у ванну, на кухню або в коридор. Процес ведеться в такій послідовності:
- Покладіть товсту дошку перетином 20-30 мм на підлогу або стіл.
- Розмістіть плитку так, щоб лінія різу припадала поруч із краєм дошки, але під нею було повітря.
- Зафіксуйте плитку струбцинами або наступите на неї ногою.
- Починайте різати плитку болгаркою так, щоб пил вилітав від вас. Так ви залишитеся чистим, зможете бачити лінію розмітки.
- Ведіть різ на себе, поки не переріжете матеріал повністю.
Болгарка зручна для транспортування завдяки компактним розмірам. Організувати порізку можна на будь-якому місці. Продуктивність у інструменту завдяки оборотам 7000-11000 за хвилину висока. Важливо підібрати правильні відрізні диски, щоб вони відповідали щільності матеріалу. Найчастіше це сегментовані круги, які підходять для бетону. Невеликий різ вийде виконати навіть відрізним диском по металу. Недолік методу - підвищена запиленість у приміщенні. Раджу частково вирішити проблему підключенням будівельного пилососа.
Різання плитки склорізом
Найбюджетніший спосіб, чим різати плитку - ручний склоріз. Він підходить для оздоблення з глянцевим покриттям. Суть така ж, як і в ручного плиткоріза. Тільки за рівність лінії відповідає сам майстер. Щоб лінія не гуляла, рекомендую використовувати довгу лінійку. Після проведення ролика:
- Помістіть плитку на край дошки.
- Простукайте по накресленій лінії.
- Натисніть на звисаючий край, щоб розділити сторони.
Якщо все зроблено правильно, ви отримаєте чистий різ без сколів. В іншому разі доведеться пройтися роликом повторно.






Вирізання отворів у плитці
Часом під час кладки оздоблення виникає питання, чим різати отвори в плитці. Вони потрібні для розеток, вимикачів або під труби. У більшості випадків можна обійтися маленькою болгаркою. Ще один варіант - електролобзик і полотно по кераміці. Останнім інструментом вийде вирізати будь-які фігурні отвори.
Важливо! Під час різання плитки електролобзиком вимкніть маятниковий хід.
Ще потрібно просвердлити круглий отвір, скористайтеся коронкою по кераміці і дрилем. Але тоді протягнути трубу в отвір потрібно до кладки. Для часткового видалення краю плитки, зрізу куточка раджу скористатися кусачками.
Правила безпеки під час різання плитки
Нагадаю про правила безпеки під час різання плитки. Використовуйте: окуляри, рукавички, респіратор. Якщо поливати лінію різу водою, відбудеться додаткове охолодження, а також буде менше пилу.
Можливо, перед кладкою нової плитки вам буде потрібно демонтувати стару. У цьому випадку використовуйте перфоратор з ударною функцією і зубило, що встановлюється замість бура. Купити все необхідне для різання плитки можна в MotoZilla.
0 комментариев