Як швидко і легко зняти ланцюг із велосипеда: робочі способи

Часом у моїх клієнтів виникає питання, як зняти ланцюг з велосипеда. Деяким це потрібно для того, щоб замінити старий зношений ланцюг на новий. У інших привід настільки брудний (може вони каталися багато по піску, і налипло), що очистити його за місцем неможливо. У цьому огляді я вирішив описати кілька застосовуваних мною методів, як зняти ланцюг з велосипеда для заміни або чищення. У мене великий досвід у цих роботах, оскільки я тримаю майстерню з ремонту скутерів, мотоциклів і велосипедів. Мене звати Андрій, і я вже 10 років допомагаю моїм клієнтам обирати запчастини в інтернет-магазині МотоЗілла.

Методи зняття ланцюга з велосипеда

Раніше на старих велосипедах ланцюг знімали шляхом натягування палицею в бік і одночасним прокручуванням педалей. Завдяки цьому він спадав із зубів передньої зірочки і опинявся у мене в руках. Якщо номер не вдавався, я відпускав гайки заднього колеса, щоб трохи ближче наблизити задню зірочку, послабивши привід.

Але зараз ланцюг проходить через натягувач, розташований під касетою, а також входить у замкнутий регулятор перемикання швидкостей на передній зірочці. Тому просто скинувши його із зубів, витягти не вийде - потрібно саме розстібати ланки. Ось робочі способи, що застосовуються в моїй майстерні, як зняти ланцюг з велосипеда.

Зняття ланцюга за допомогою вичавки

Перший метод зняття ланцюга підходить для суцільних приводів без замків. У таких конструкціях напівланцюги входять одне в інше і з'єднані пінами. Піни - це циліндричні металеві барила, що фіксуються в зовнішніх вушках за допомогою розвальцьовування. Внутрішні вушка на них залишаються рухливими. Щоб зняти ланцюг з велосипеда, необхідно видавити один пін - будь-який.

Буде потрібне заводське пристосування. Воно складається з упору з внутрішнім отвором, фіксатора ланцюга і рухомого упору - пінодавителя. Останній переміщується завдяки осі з різьбленням і обертанню рукоятки. Інструкція з використання від мене - майстра з ремонту велосипедів - така:

  1. Піднесіть пристосування до ділянки ланцюга між передньою і задньою зірочкою. Раджу працювати з нижнім рядом приводу, оскільки там не заважатиме вилка рами.
  2. Розмістіть ланцюг усередині пристосування.
  3. Переконайтеся, що пін ланцюга розташований строго навпроти піна інструмента.
  4. Обертайте рукоятку, поки бочонок не видавиться назовні.
  5. Розведіть сторони приводу, витягніть пристосування, дістаньте ланцюг.

Як бачите, для цього потрібно купити додатковий інструмент, що можна зробити в МотоЗілла.

Зняття ланцюга із замком за допомогою щипців

Другий дієвий спосіб від майстра - використання щипців, розрахованих на ланцюги із замком. Замок являє собою підпружинену напівланку з прорізами в зовнішніх пластинах. Коли барила зводяться разом, їхні Т-подібні торці пересуваються по прорізах, доходячи до збільшеного отвору. Через нього вони проходять, і ланцюг розстібається.

Щоб знайти замок, уважно огляньте привід. Шукайте незвичайну ланку з прорізами з боків. Щипці вставляйте так, щоб стискати два бочонки саме цієї ланки. Якщо вони зводяться дуже туго (буває на нових ланцюгах або сильно брудних), допоможіть додатково пальцями вільної руки. Звичайно, ви забруднитеся, але так вийде швидко зняти ланцюг велосипеда. Якщо ви регулярно катаєтеся по піску і забруднюєте привід, в МотоЗілла можна купити новий ланцюг із замком та легко його розстібати за необхідності для замочування в бензині або іншому розчині для чищення.

Зняття ланцюга підручними засобами

Але часом у моїх клієнтів не виявляється необхідного інструменту і пристосувань, щоб розстебнути привід з пінами. Розповідаю, як зняти ланцюг велосипеда в такому разі, нічого не купуючи. Буде потрібно: молоток, тонкий пробій, діаметр якого відповідає діаметру піна або менший за нього, металева основа. Можна використовувати залізний стіл, ковадло, болванки. Головне, щоб у деталі був отвір, куди зможе вийти пін (і щоб ви потім могли його дістати звідти).

Зняття ланцюга відбувається таким чином:

  1. Розмістіть ланцюг бічною стороною на металевій основі.
  2. Переконайтеся, що пін розташований строго над отвором.
  3. З верхнього боку встановіть пробій на нього і бийте молотком. Знадобиться 5-6 ударів, щоб його вибити.
  4. Якщо ви використовуєте конічний пробій, тоді для подальшого проштовхування діжки задійте саморіз або тонкий цвях.
  5. Продовжуйте бити, поки пін повністю не вийде.

Незалежно від застосовуваного методу (підручними засобами або за допомогою заводського інструменту), зворотне складання ланцюга має важливий нюанс. А, як майстер, зобов'язаний вас застерегти. Якщо просто забити пін назад, при різкому натисканні на педалі, привід може зіскочити. Важливо під час зворотного складання постукати молотком по бочонку, щоб розплющити його край в отворі пластини. Тоді привід не зіскочить. Якщо ви зіпсували ланцюг у процесі, то купити новий завжди можна в МотоЗілла. До речі, тут є і ланцюги-замки, завдяки яким будь-який привід можна перетворити на легкорозбірний.